W wyniku wygranego przetargu, Transition Technologies  znalazła się w ścisłym gronie pięciu firm, z którymi Centralny Ośrodek Informatyki (COI) podpisał umowy ramowe. Będą one dotyczyć świadczenia kompleksowych usług z zakresu outsourcingu IT. Porozumienia zostały zawarte na okres trzech lat, a ich wartość to ponad 116 mln złotych.

Podpisane umowy uruchamiają proces, w którym na przestrzeni trzech najbliższych lat COI może zatrudnić aż 500 specjalistów IT w 23 dziedzinach, na takich stanowiskach jak: programista Java, tester oprogramowania, Scrum Master, architekt IT, analityk biznesowy, specjalista ds. bezpieczeństwa i baz danych. Ze względu na niebagatelną kwotę (116 mln złotych), a także zakres jest to jeden z największych rozpisanych przetargów w ostatnim czasie, co dodatkowo podkreśla jego znaczenie. Co więcej od teraz to rządowy ośrodek, przy wsparciu wyłonionych firm, będzie odpowiedzialny za realizację największych projektów mających na celu informatyzację administracji, a odpowiedzialność za czynności projektowe będzie opierać się na zasadach współpracy pomiędzy wyłonionymi firmami a COI.

- Od ponad 26 lat świadczymy usługi outsourcingu IT nie tylko w zakresie wynajęcia pracowników (w modelu body-leasing), ale także w dostarczaniu całych zespołów kompetencyjnych, które odpowiadają za ciągłość projektu od fazy początkowej aż po okres gwarancyjny i późniejsze utrzymanie (model managed services). Prowadzimy liczne centra outsourcingowe nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Niedawno otworzyliśmy biuro w Malezji (Kuala Lumpur), a od ponad 10 lat nasza spółka- córka działa także w Stanach Zjednoczonych. Cieszymy się, że doświadczenie i kompetencje pracowników TT będą wykorzystane podczas realizacji największych projektów dotyczących cyfryzacji administracji– mówi prof. Konrad Świrski, Prezes Zarządu Transition Technologies.