Szybsza analiza i możliwość przewidywania awarii, a co za tym idzie, optymalizacja pracy przedsiębiorstw - właśnie za takie rozwiązanie, specjaliści z Transition Technologies PSC zdobyli nagrodę Produkt Roku 2016. Konkurs jest organizowany przez magazyn Inżynieria & Utrzymanie Ruchu.

„Zarządzanie remontami maszyn” to oprogramowanie, które realizuje założenia Przemysłu 4.0, łącząc najbardziej nowoczesne technologie na rynku - Internet of Things i Augumented Reality.

Wchodzące w ekosystem rozwiązania sensory, przesyłają dane z maszyn i urządzeń do służb utrzymania ruchu i produkcji, a następnie są one przetwarzane w chmurze IoT. Mechanizm automatycznej diagnostyki rozpoznaje wzorce i od razu tworzy propozycję rozwiązania ewentualnego problemu. W tym czasie zgłoszenie o usterce, zostaje automatycznie zarejestrowane w Dziale Utrzymania Ruchu, a dzięki technologii Rozszerzonej Rzeczywistości - technik otrzymuje interaktywną instrukcję działania, łączącą fizyczne elementy maszyny z cyfrowymi wskazówkami postępowania.

Cały ten proces jest nazywany „cyfrową pętlą zwrotną” i wpływa na optymalizację pracy fabryki.