Spółka Transition Technologies, specjalizująca się w nowoczesnych systemach informatycznych,  rozpoczyna właśnie realizację strategii wdrażania rozwiązań z zakresu oprogramowania Product Lifecycle Management  dla branży militarnej w Polsce. Dzięki wieloletniej współpracy z zagranicznymi odbiorcami usług z sektora Aerospace & Defence,  Transition Technologies posiada dziś ogromne doświadczenie i wiedzę we wdrożeniach o wyjątkowej specyfice, kompetencje oraz niezbędne referencje do współpracy z polskimi firmami  z tego sektora.

„Wdrożenia z zakresu oprogramowania PLM w firmach z sektora obronnego i lotniczego czy też kosmicznego, jakie do tej pory mieliśmy już okazję realizować w TT  w ramach naszej międzynarodowej współpracy z firmą PTC,  wymagały szerokiej wiedzy, konsekwencji i dyscypliny. Nasi pracownicy uczestniczyli w pracach dla takich firm jak Airbus Military, KMW, BAE, MBDA, czyli mieli do czynienia ze światową elitą branży Aerospace & Defence. Dlatego czujemy się w pełni kompetentni i dumni, z faktu, że będziemy mieli okazję do realizacji tego typu projektów również w Polsce.” Konrad Świrski – Prezes Transition Technologies S.A.

„Ponad 2 lata temu pojawił się pomysł wykorzystania naszych kompetencji na rynku rodzimych producentów sektora obronnego. Podjęliśmy intensywne kroki w tym celu.  Na bieżąco śledzimy trendy rozwoju branży, rozmawiamy bezpośrednio z przedstawicielami przedsiębiorstw o ich potrzebach i wyzwaniach, dzięki czemu potrafimy zaproponować rozwiązania, o których konkurenci dopiero myślą. Podstawą strategii przedsiębiorstw z tego sektora jest zarządzanie pełnym cyklem życia produktów od powstania koncepcji poprzez produkcję, po serwis i utrzymanie. Warto podkreślić, że cykl życia takich produktów jest niezwykle długi (nawet 60 lat) i skomplikowany. Sprzęt wojskowy wymaga nieustannej modernizacji co wymusza wykorzystanie sprawdzonych metodyk zarządzania produktem, którymi posługujemy się na co dzień w pracy projektowej. ” Dariusz Lis – Dyrektor działu PSC w Transition Technologies S.A.

Przykładem takich rozwiązań jest wdrożenie produktu z rodziny Internet of Things. Jest to bardzo zaawansowane połączenie różnych dziedzin wiedzy i technologii z pogranicza oprogramowania przemysłowego, automatyki przemysłowej i mechatroniki. Dzięki takim wdrożeniom Transition Technologies przyczynia się do umocnienia pozycji polskich przedsiębiorstw zbrojeniowych i lotniczych na świecie i budowania ich przewagi konkurencyjnej.

Więcej o PLM: www.plm.tt.com.pl