Analiza danych przemysłowych


Jesteśmy ekspertami w zakresie analizy danych. Specjalizujemy się w analizie danych pochodzących z przemysłu. Z przyjemnością pomożemy Ci przetworzyć Twoje dane na wartościową informację, którą można wykorzystać do obniżenia kosztów i zwiększania zysków.

Co robimy

Najczęściej wykonujemy następujące klasy projektów:

Modele predykcyjne procesów technologicznych wykorzystywane w nadrzędnej regulacji i optymalizacji
Wczesne wykrywanie anomalii i stanów prowadzących do awarii
Modele prognostyczne do przewidywania zapotrzebowania na energię elektryczną, gaz i ciepło
Uaktualnianie charakterystyk pracy urządzeń
Symulatory instalacji przemysłowych

Skąd bierzemy dane

W przypadku projektów przemysłowych dane najczęściej czerpiemy z systemów PLC, SCADA i DCS. Wiemy jak pracować z tymi systemami. Na 4 kontynentach zrealizowaliśmy już ponad 450 projektów z zakresu automatyzacji pracy dużych instalacji technologicznych, pracując na systemach Ovation, Delta V, InTouch/InControl, S7-300 do S7-1500, PCS7, ControlLogix oraz RX3i.

Często nasze modele uzupełniamy o dodatkowe źródła danych takie jak: informacje pogodowe, wskaźniki makroekonomiczne oraz ceny substratów i produktów.

Bezpieczne eksprymenty identyfikacjyne

W niektórych projektach występuj konieczność przeprowadzenia eksperymentów identyfikacyjnych. Wiemy jak je wykonać, tak aby były one bezpieczne dla obiektu i nie powodowały zakłóceń w pracy operatorów, ani negatywnych skutków ekonomicznych dla przedsiębiorstwa. Wykorzystujemy metody z zakresu Projektowania Eksperymentu (Design of Experiment), aby minimalizować koszty wykonania testów i ingerencję w obiekt. Wykonaliśmy już złożone eksperymenty identyfikacyjne dla ponad 100 dużych instalacji przemysłowych.

Co dostaje klient ?

Zwykle projekty związane z analizą danych kończą się raportem z wynikami analizy. My dodatkowo wskazujemy kierunki potencjalnej poprawy pracy instalacji. Ponadto zawsze chętnie wdrażamy stworzone modele statystyczne u klienta. Zwykle nasze wdrożone moduły komunikują się z warstwą automatyki obiektu lub z warstwą operacyjną przedsiębiorstwa. Możemy też nasze silniki obliczeniowe dostarczać jako usługa w chmurze.

Dlaczego my ?

Od ponad 25 lat zajmujemy się automatyką przemysłową. Tworzymy autorskie systemy komputerowe, które służą do akwizycji, analizy i optymalizacji pracy instalacji przemysłowych. Mamy doświadczenia z ponad 500 wdrożeń w USA, Europie i Azji. W skład zespołu odpowiedzialnego za analizę danych przemysłowych wchodzi 4 doktorów i 2 doktorantów, którzy na bieżąco śledzą najnowsze algorytmy analizy danych, adaptują je do zastosowań przemysłowych i rozwijają własne, autorskie rozwiązania.

Będziemy zaszczyceni mogąc pomóc Ci odkryć wartość ukrytą w Twoich danych.

Kontakt

Konrad Wojdan

dr inż. Konrad Wojdan

Kierownik Zespołu B+R


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 603 910 108

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Polityka prywatności Zgadzam się