2017

E-sport - chwilowa fascynacja czy związek na lata?

Godziny ciężkich treningów na sali, zacięta rywalizacja na boisku i emocje kibiców na trybunach - takie skojarzenia zwykle towarzyszą myśli o sporcie. W cyfrowej epoce oblicze rozgrywek zmienia się jednak na naszych oczach, a dzieje się to głównie za sprawą technologii. Sport staje się widowiskiem nie tylko wspieranym przez zaawansowane systemy, ale możliwym do odbioru także poza stadionem. Wydaje się, że na ten moment technologiczna rewolucja zdaje egzamin - wartość rynku e-sportu sięga dziś 1,5 mld USD1. Czy sportowcy zamienią wysiłek na sali, na trening przed ekranem?

Managed services - tego potrzebuje dzisiejszy biznes

Po załamaniu sytuacji w polskim sektorze IT, przyszedł czas na bilans – na rynku brakuje około 50 tys. specjalistów, a przedsiębiorstwa chętniej zaczynają korzystać z usług, niż gotowych rozwiązań. Wnioski nasuwają się same – postępujące zmiany wymuszają na firmach IT konieczność nowego podejścia do rynkowych potrzeb. Tutaj z odpowiedzią przychodzi Managed Services.

Czy status „korporacji” pomaga w biznesie?

42 proc. Polaków czuje, że w obecnej firmie nie może doskonalić swoich kompetencji, natomiast 64 proc. nie widzi dla siebie szans na awans – takie dane płyną z badania satysfakcji zawodowej Polaków 20161. Syndrom wypalenia zawodowego może być szczególnie widoczny w przedsiębiorstwach o skostniałej strukturze, a to tylko jeden z powodów dlaczego firmy nie chcą pretendować do miana korporacji.

Polska z własnym zagłębiem technologicznym

Kalifornijska Dolina Krzemowa, brytyjski Korytarz M4 czy izraelskie Beer Szewa –każdy, kto choć trochę interesuje się technologiami doskonale wie z czego słyną te ośrodki. Okazuje się jednak, że na tej technologicznej mapie świata Polska zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę. Mamy już krakowski hub, startupowy Poznań, innowacyjny Wrocław i oczywiście technologiczną Warszawę, a lista miast obfitujących w nowe technologie wciąż się wydłuża. Dobrym przykładem ogólnopolskiej ekspansji firm IT jest Transition Technologies, które swoje 11 biuro otwiera w Rzeszowie.

Transition Technologies w rosnącym trendzie po Q3 2017

Grupa Kapitałowa Transition Technologies (GK TT) - lider IT w obszarze energii, gazu i przemysłu, podsumowuje wstępne wyniki trzech kwartałów i podtrzymuje optymistyczne prognozy na 2017 rok.

Przemysł 4.0? Tylko z Rozszerzoną Rzeczywistością

Augmented Reality (AR) to technologia, coraz śmielej wkraczająca w branżę sprzedażową, reklamową, a nawet medyczną. W ciągu pięciu następnych lat wartość CAGR wydatków na sprzęt AR, treści konsumenckie, aplikacje dla firm, czy inne związane z tą technologią usługi, sięgnie nawet 60.6 proc1. Połączenie świata rzeczywistego z wirtualnymi elementami już dziś rewolucjonizuje rynki napędzające krajowe gospodarki. Jak Rozszerzona Rzeczywistość wpływa na obraz sektora przemysłowego?

Transition Technologies z kolejną aplikacją dla fanów koszykarskich emocji

Pod koniec 2016 roku korzystaliśmy ze swoich smartfonów przez 2 h i 50 minut dziennie1. W drodze do pracy słuchamy muzyki, czytamy najnowsze wiadomości i prowadzimy burzliwe dyskusje ze znajomymi. Wszystko to umożliwiają nam aplikacje, których twórcy prześcigają się w tworzeniu nowych funkcjonalności i przyjaznych interfejsów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też aplikacje sportowe – to segment, który rozwija się coraz dynamiczniej. Liderem w tym obszarze jest polska spółka Transition Technologies, która wprowadziła właśnie na rynek kolejną aplikację, tym razem dla klubu Anwil Włocławek.

Z tego oprogramowania korzysta ponad 500 obiektów na całym świecie. Polska firma IT z zamówieniem na kolejny pakiet licencji systemów integracji danych

Analiza danych, optymalizacja przepływu informacji i wydajności urządzeń, a także oszczędność i wzrost bezpieczeństwa - to tylko namiastka korzyści jakie niesie ze sobą unikalne oprogramowanie Enterprise Data Server (EDS) od Transition Technologies. Do tej pory zostało ono zaimplementowane w ponad 500 elektrowniach na całym świecie, a firma właśnie otrzymała zamówienie na kolejny pakiet dziesięciu licencji, które zostaną wdrożone w Stanach Zjednoczonych.