2017

Trendy w zakresie tworzenia aplikacji. Czym zaskoczą nas twórcy?

Rynek aplikacji mobilnych nabiera rozmachu. Według Giagom Research, już za rok jego wartość w skali światowej wyniesie prawie 93 mld USD. To pokazuje dynamikę rozwoju tej branży. Jakie trendy są na topie w tym sektorze?

Finalista Pucharu Polski w koszykówce - Anwil Włocławek z mobilną aplikacją dla swoich kibiców

W miniony weekend na warszawskim Ursynowie odbyły się rozgrywki Pucharu Polski PLK. Jeden z finalistów - drużyna Anwil Włocławek otrzyma nagrodę specjalną – aplikację mobilną, która zostanie opracowana przez Transition Technologies, lidera wśród dostawców aplikacji mobilnych dla drużyn sportowych w Polsce.

Potencjał i główne kierunki rozwoju IoT

Wartość inwestycji w sektor IoT za lata 2016-2021, ma sięgnąć 4,8 biliona USD - takie dane płyną z badania Global IoT Executive Survey. Internet Reczy to dziś rynkowa rewolucja. W jakim kierunku będzie rozwijać się ta technologia?

Jak wirtualna i rozszerzona rzeczywistość zmieni nasze życie?

Według danych IDG na przestrzeni trzech najbliższych lat, wartość ze sprzedaży oprogramowania, treści oraz usług bazujących na wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości ma wzrosnąć aż o 157 mld USD w porównaniu z rokiem ubiegłym. To pokazuje, że technologia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości dynamicznie się rozwija i znajduje coraz więcej zastosowań w istotnych sektorach rynku. W jakich obszarach należy spodziewać się zmian?

To będzie rok nowoczesnych technologii w przemyśle!

W 2020 roku łączna wartość rynku dla tych rozwiązań wyniesie powyżej 162 mld USD. Mowa o trzech technologiach, które zrewolucjonizowały branżę IT w roku 2016 – Virtual Reality, Augumented Reality oraz Internet of Things.

2016

Zdrowy rozsądek, czyli ratunek podczas górskich wycieczek

Gdzie się schować podczas burzy? Jaki szlak wybrać bez górskiego doświadczenia? Co spakować do plecaka? Odpowiedź na te pytania, powinien znać każdy, kto planuje wyprawę. Tymczasem turyści zapominają o tym, że w górach może uratować ich jedynie rozsądek.

Perły IT, czyli jak rekrutować specjalistów?

Liczba absolwentów kierunków STEM , wzrosła w ciągu ostatniej dekady o blisko 100 tys.. Takie dane płyną z raportu „Pracownik IT przyszłości” opracowanego przez firmę doradzą Deloitte. Mimo tego, na rynku wciąż brakuje specjalistów z obszaru zaawansowanych technologii. Jak firma może pozyskać sobie tych wyjątkowych? Co jest kluczem wyboru?

III Liceum Ogólnokształcące szkoli programistów!

Prowadzenie dodatkowych zajęć z zakresu programowania i promowanie rozwiązań IT wśród młodzieży to tylko niektóre założenia współpracy, które zawarło III Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego z Transition Technologies, polską firmą informatyczną.