2017

Transition Technologies w rosnącym trendzie po Q3 2017

Grupa Kapitałowa Transition Technologies (GK TT) - lider IT w obszarze energii, gazu i przemysłu, podsumowuje wstępne wyniki trzech kwartałów i podtrzymuje optymistyczne prognozy na 2017 rok.

Przemysł 4.0? Tylko z Rozszerzoną Rzeczywistością

Augmented Reality (AR) to technologia, coraz śmielej wkraczająca w branżę sprzedażową, reklamową, a nawet medyczną. W ciągu pięciu następnych lat wartość CAGR wydatków na sprzęt AR, treści konsumenckie, aplikacje dla firm, czy inne związane z tą technologią usługi, sięgnie nawet 60.6 proc1. Połączenie świata rzeczywistego z wirtualnymi elementami już dziś rewolucjonizuje rynki napędzające krajowe gospodarki. Jak Rozszerzona Rzeczywistość wpływa na obraz sektora przemysłowego?

Transition Technologies z kolejną aplikacją dla fanów koszykarskich emocji

Pod koniec 2016 roku korzystaliśmy ze swoich smartfonów przez 2 h i 50 minut dziennie1. W drodze do pracy słuchamy muzyki, czytamy najnowsze wiadomości i prowadzimy burzliwe dyskusje ze znajomymi. Wszystko to umożliwiają nam aplikacje, których twórcy prześcigają się w tworzeniu nowych funkcjonalności i przyjaznych interfejsów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też aplikacje sportowe – to segment, który rozwija się coraz dynamiczniej. Liderem w tym obszarze jest polska spółka Transition Technologies, która wprowadziła właśnie na rynek kolejną aplikację, tym razem dla klubu Anwil Włocławek.

Z tego oprogramowania korzysta ponad 500 obiektów na całym świecie. Polska firma IT z zamówieniem na kolejny pakiet licencji systemów integracji danych

Analiza danych, optymalizacja przepływu informacji i wydajności urządzeń, a także oszczędność i wzrost bezpieczeństwa - to tylko namiastka korzyści jakie niesie ze sobą unikalne oprogramowanie Enterprise Data Server (EDS) od Transition Technologies. Do tej pory zostało ono zaimplementowane w ponad 500 elektrowniach na całym świecie, a firma właśnie otrzymała zamówienie na kolejny pakiet dziesięciu licencji, które zostaną wdrożone w Stanach Zjednoczonych.

Zastój w zamówieniach publicznych bolączką polskiego sektora IT

Stagnacja w przetargach na informatyzację w instytucjach publicznych wyraźnie odbija się na kondycji wielu, działających na polskim rynku firm. Sytuacji dodatkowo nie poprawia fakt braku nowych zamówień. Według danych Pressinfo tylko w pierwszej połowie roku rozstrzygnięto lekko ponad 4,5 tys. przetargów IT o wartości ok. 2,3 mld PLN. Z kolei jeszcze 3 lata tematu, liczba ta wynosiła 21 tys., a łączna wartość plasowała się na poziomie prawie 7 mld PLN. To pokazuje zmianę kierunku dotychczasowym modelu świadczenia usług na rzecz body-leasingu.

Czego brakuje absolwentom studiów IT?

Obecnie, w polskiej branży IT brakuje 50 tys. specjalistów, a w samej Unii Europejskiej aż 6 razy tyle. Zgodnie z prognozami już za 3 lata na świecie będzie brakować aż 1 mln specjalistów IT. Deficyt programistów dodatkowo komplikuje fakt, że absolwentom wchodzącym na rynek pracy często brakuje praktycznych umiejętności wymaganych przez pracodawców. Rozwiązaniem tego problemu są darmowe i certyfikowane programy szkoleniowe, pozwalające absolwentom zdobyć potrzebną wiedzę oraz kluczowe kompetencje w zakresie niszowych technologii.

Transition Technologies w trendzie wzrostowym po pierwszym półroczu 2017

Grupa Kapitałowa Transition Technologies (GK TT) – polski lider IT w obszarze energii, gazu i przemysłu, podsumowuje wstępne wyniki pierwszego półrocza i podtrzymuje optymistyczne prognozy na rok 2017.

Przedszkole w firmie, czyli praca i opieka nad dzieckiem w jednym miejscu

Coraz więcej firm stawia na politykę rodzinną, zapewniając rodzicom szereg benefitów, a także inwestując przedszkola i żłobki. Praca i opieka nad dzieckiem w jednym miejscu, nie jest dziś dla nikogo zaskoczeniem. Możliwość zostawienia pociechy na kilka godzin w firmowym przedszkolu, zyskuje na znaczeniu szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy to większość placówek jest nieczynnych. Na takie rozwiązanie zdecydowała się Grupa Kapitałowa Transition Technologies, polska firma IT.