2016

Nowy sposób analizy danych w medycynie. Jak nowe technologie mogą wspierać pracę lekarzy?

Nowoczesne technologie umożliwiają coraz dokładniejszą diagnozę i bardziej efektywne leczenie. Zdaniem ekspertów spowodują one, że w perspektywie następnych czterech lat medycyna przejdzie rewolucję cyfrową. Jak rozwiązania IT mogą zmienić funkcjonowanie służby zdrowia i wpłynąć na jakość leczenia poprzez precyzyjną analizę danych?

Korzyści jakie przynoszą rozwiązania IoT dla przemysłu

Według raportu Ericsson Mobility Report w 2021 aż 28 mld różnego typu urządzeń będzie połączonych z siecią dzięki rozwiązaniom IoT. Co więcej już za dwa lata liczba tych urządzeń będzie dwa razy większa niż telefonów komórkowych. Zmiany te pokazują kierunki, w których rozwijać się będzie gospodarka i światowy przemysł, niosąc za sobą szereg korzyści dla użytkowników.

Białystok stawia na komunikację z mieszkańcami

Lepsza komunikacja z mieszkańcami poprzez infolinię i nową platformę CiTTy, dzięki której mieszkańcy w prosty sposób mogą zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Miejskiego niepożądane zdarzenia, takie jak powalone drzewo, zalegające śmieci czy nielegalne graffiti.

Mobilna aplikacja będzie nawigować niewidomych uczestników pełnomorskiego rejsu organizowanego przez Fundację Gniazdo Piratów

Już 1 października z chorwackiego portu w Sukosan wyruszy pełnomorska wyprawa osób niewidomych i słabowidzących organizowana przez fundację Gniazdo Piratów. W dotarciu do celu uczestników wspierać będzie dedykowana mobilna aplikacja Seeing Assistant: Zobaczyć Morze, opracowana przez Transition Technologies, polską firmę informatyczną.

Rzeczywistość rozszerzona wkracza do przemysłu

Rzeczywistość rozszerzona (ang. Augmented Reality - AR) to wciąż stosunkowo nowa technologia, która stale się rozwija i znajduje coraz więcej zastosowań, także w sektorze przemysłu. Czy jest w stanie zrewolucjonizować pracę zakładów produkcyjnych? Jakie korzyści płyną z implementacji tego rozwiązania?

Technologie, które wspomagają procesy biznesowe

Firmy, aby sprostać potrzebom klientów oraz dużej konkurencji rynkowej, prześcigają się we wdrażaniu nowoczesnych technologii, które usprawniają komunikację z klientami i umożliwiają efektywne zarządzanie procesami biznesowymi. Do takiej kategorii rozwiązań należą m.in. technologie Salesforce oraz Documentum. Dlaczego są one tak ważne dla prawidłowego funkcjonowania firmy?

Aplikacje mobilne w służbie biznesu, przemysłu i człowieka

Rynek aplikacji mobilnych dynamicznie się rozwija, a jego wartość w 2018 roku - według danych Komisji Europejskiej - ma wynieść 63 miliardy euro. Mobilne rozwiązania są wykorzystywane m.in. w przemyśle, biznesie, rozrywce, a także przez osoby niepełnosprawne. Do jakich czynności i procesów mobilne narzędzia są potrzebne? W jakich obszarach mogą nam pomóc?

Jak sztuczna inteligencja może pomóc sektorowi energetycznemu?

Zgodnie z regulacjami unijnej polityki klimatycznej Polska do 2030 roku musi ograniczyć emisję CO2 o 40 proc., przejść na niskoemisyjne źródła energii i dokonać zmiany struktury krajowego miksu energetycznego. Szansą na sprostanie tym wyzwaniom jest wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji (SI), które redukują emisję szkodliwych związków do atmosfery i zmniejszą zużycie węgla, optymalizując pracę całej elektrowni i przynosząc realne oszczędności.